Najpopularniejsze gadżety, które ułatwią życie młodym rodzicom

Narodziny dziecka zawsze są bardzo wyjątkowym momentem dla każdego rodzica. Trudno dziwić się temu, że każdy człowiek chce przygotować się na to wydarzenie jak najlepiej i od razu zapewnić swojemu potomkowi idealną opiekę. Warto zapoznać się z ciekawymi gadżetami, które – choć są dość małe i niepozorne – będą w stanie znacznie ułatwić życie wszystkim młodym rodzicom.

Monitor oddechu

monitor oddechu dla niemowlakaZespół Nagłej Śmierci Łóżeczkowej to niestety nie mit, jak sądzą niektórzy. Śmierć noworodka spowodowana nagłym bezdechem może spotkać każde dziecko. Maluch nie posiada jeszcze dobrze rozwiniętego układu oddechowego, przez co rodzic musi regularnie sprawdzać, czy dziecko nie przestało nagle oddychać. Monitor bezdechu jest idealnym rozwiązaniem, które znacznie zwiększy bezpieczeństwo dziecka. Maluch podpięty do takiego urządzenia jest stale monitorowany; jeśli nastąpi bezdech, natychmiast uruchamia się głośny alarm. Droższe modele są wyposażone również w kamerę i elektroniczną nianię.

Organizer na pieluchy i kosmetyki

Każdy młody rodzic wie, jak łatwo o bałagan we wszystkich akcesoriach do pielęgnacji dziecka. Ubranka, pieluchy, kosmetyki, zabawki – wszystko często miesza się w jednym miejscu i powoduje sporo problemów. Taki prosty organizer można powiesić w dowolnym miejscu, aby mieć wszystkie te przedmioty stale pod ręką.

Nawilżacz powietrza

W przypadku małego dziecka trzeba szczególnie uważać na to, aby powietrze w którym przebywa było odpowiednio nawilżone. Jeśli wilgotność spadnie poniżej pewnego poziomu – przyjmuje się tu zwykle 30% - dziecko może być narażone na wiele problemów zdrowotnych. Pojawiają się dolegliwości związane ze skórą, drogami oddechowymi czy łzawiącymi oczami. Jest to szczególnie dokuczliwe zimą, kiedy powietrze jest pozbawione wilgotności. Dobry nawilżacz powietrza rozwiązuje te problemy.

Podgrzewacz do butelek

chwytak do butelek​Istnieje wiele prostych, domowych sposobów na podgrzewanie butelek z mlekiem dla dziecka. Warto jednak zauważyć, że większość z nich to metody dość nieskuteczne. Przede wszystkim zawartość butelki podgrzewa się wówczas nierównomiernie. Łatwo też podgrzać mleko do zbyt wysokiej temperatury, co z kolei ma zły wpływ na jego wartości odżywcze. Wielu ludzi podgrzewa mleko w mikrofalówce, co także nie jest dobrym pomysłem – urządzenie to poważnie mu szkodzi i pozbawia cennych wartości odżywczych. Podgrzewacz do butelek jest zatem o wiele wygodniejszym i przede wszystkim bezpieczniejszym dla dziecka rozwiązaniem. Cała zawartość butelki jest podgrzewana równomiernie, a my możemy łatwo kontrolować jej temperaturę. Niektóre modele oferują również funkcję sterylizacji, co przydaje się do dokładnego czyszczenia smoczków i butelek.

Termometr do kąpieli

Odpowiednia temperatura do kąpieli dziecka to rzecz bardzo ważna. Maluchy posiadają szczególnie wrażliwą skórę, zatem jeśli nie będziemy do tego podchodzili ostrożnie, to możemy sprawić noworodkowi niemały ból. Taki termometr jest ponadto bardzo wygodnym rozwiązaniem. Możemy stale kontrolować temperaturę wody w wanience, dzięki czemu nie będziemy tracili czasu na ewentualne chłodzenie jej.

Waga dla noworodków i niemowląt

przewijak na łózeczko

Stałe sprawdzanie wagi swojego dziecka nie jest zwykłym kaprysem rodzica. Jest to niezwykle ważny wskaźnik, który mówi wiele o tym, czy nasza pociecha rozwija się prawidłowo. Przydaje się to również do kontrolowania tego, czy dziecko faktycznie zjadło odpowiednio dużo mleka z piersi. Zwykła waga może być tu jednak niedokładna, przez co warto zainwestować w model przeznaczony specjalnie dla maluchów.

Przewijak z wanienką

Przewijanie małego dziecka potrafi być dość trudnym zadaniem, szczególnie jeśli nasz maluch niezbyt lubi tę czynność. Przewijak z wanienką to prosty z pozoru gadżet, który może znacznie ułatwić tę czynność. Dzięki niemu można przewinąć dziecko od razu po kąpieli, co zapewnia nam sporą wygodę.

Kategorie: Promocje dla Dziecka,

Autor

redakcja epromocyjni.pl