Biokominek – luksus dla całej rodziny, na który możesz sobie pozwolić!

Czy pamiętasz z sielskiego dzieciństwa ciepłe, rodzinne chwile, kiedy to dziadkowie opowiadali Ci bajki przy kominku? Czy przypominasz sobie zapach kruchych babcinych ciasteczek, świąteczne dania i wspólne posiłki, które łączyły ze sobą nawet najbardziej poróżnionych członków rodu? Jeśli, tak, na pewno doceniasz siłę rodzinnych więzi, duchowej wartości domu oraz ciepła... kominku! A teraz wyobraź sobie samego siebie, siedzącego w przytulnym, jasnym pomieszczaniu, gdzie ogień kominkowy radośnie skwierczy i odbija się na tle szklanej szyby okna, za którym hula wiatr, sypie śnieg i panuje niemalże całkowita ciemność... bajka!

A jednak, nie każdy może pozwolić sobie na luksus, jakim jest kominek. I wcale nie chodzi tu o koszty! Standardowym problemem, który nie pozwala na zamontowanie modnego akcesorium jest konieczność posiadania instalacji kominowej oraz dużego metrażu, jeśli chodzi pomieszczenie. Niestety, czasami warunki lokalowe są nie do przeskoczenia. Współczesna technologia wprowadza jednak, liczne udogodnienia, dzięki którym, możliwe staje się zamontowanie biokominka. Jest to struktura, która pozwala cieszyć się człowiekowi żywym ogniem, jednocześnie eliminując problem popiołu. Co prawda, biokominek znacznie odbiega od tradycyjnie przyjętej formy, ale na obecnym rynku dostępny jest cały wachlarz modeli, wśród których, znajdą się i takie, których profil przypomina standardowy kominek z domku dziadków.   

Jak działa biokominek?

jak działa biokominekBiokominek jest strukturą, która w znacznym stopniu przypomina kominek standardowy, tyle że ten jest... mobilny! Z łatwością przeniesiesz go z jednego pomieszczenia do drugiego! Nie jest konieczne, również posiadanie instalacji kominowej, która często stanowi niebanalny problem montażowy. Ponadto, wyeliminowany zostaje problem popiołu i spalin.

Nowoczesny biokominek nie jest zasilany paliwem pochodzącym ze spalania węgla, drewna czy brykietu, lecz z tzw. biopaliwa, które jest substancją płynną bądź żelową. Dla prawdziwych koneserów starych kominków, coś się znajdzie! Dzisiaj można już wyposażyć się w biopaliwo, które wydziela specyficzny zapach spalanego drewna!  

Jakie paliwo do biokominka?

Decydując się na jakikolwiek krok, należy mieć świadomość, że każde biopaliwo powinno mieć atest Państwowego Zakładu Higieny. Tylko i wyłącznie, atestowane paliwo daje gwarancję bezpieczeństwa! Standardowy opał emituje spaliny, dym i pozostawia popiół. Biopaliwo tak nie działa. Aplikuje się je do kominka w postaci płynu, który należy wlać do specjalnego zbiornika bądź w postaci żelu, na który również znajduje się odpowiedni dozownik. Sporym atutem jest to, że zapach substancji można wybrać samemu! Dostępne na rynku jest biopaliwo całkowicie bezzapachowe jak i takie, które pozwala rozpieszczać zmysły aromatem świeżego lasu czy palonego drewna. Możesz wybrać w zależności od preferencji! Wiedz, że obsługa biokominka jest niezwykle prosta, o wiele łatwiejsza, niż standardowego kominka! 

Biokominki – podział

Na współczesnym rynku istnieje wiele rodzajów biokominków. Wciąż posuwająca się ku przodowi technologia, wprowadza nowe innowacyjne rozwiązania! Właśnie dlatego, z łatwością można na rynku znaleźć modele wiszące, wolno stojące czy też te, o najbardziej wyszukanych, specyficznych kształtach. Dla najbardziej wymagających klientów stworzone zostały formy mis, które imitują naturalne palenisko czy finezyjne bryły. Urodzony romantyk, klasyk czy szalony chemik - każdy znajdzie coś dla siebie! 

Połącz przyjemne z pożytecznym!

paliwo do biokominkaO ile standardowy kominek, nie wnosi niczego specjalnego do Twojego wnętrza, o tyle biokominek może przybierać różne najbardziej dziwaczne, odmienne, pionierskie formy! Jeśli sam jesteś koneserem wyjątkowych klimatów, nikt nie nakłoni Cię do zmiany gustu specjalnie na życzenie kominka! Tutaj jest odwrotnie! To Twoja wyobraźnia ma prawo popisu, to właśnie ona może wykreować nowy, elegancki, oryginalny lub nonszalancki styl! A może... widziałeś już gdzieś model, które idealnie wpisuje się w Twoje własne konwenanse postrzegania piękna?

Wiedz, że nawet specjalnie na Twoje życzenie może powstać coś całkowicie szczególnego! W wielu sklepach możesz zamówić coś nadzwyczajnego, stworzonego specjalnie do Twojego wnętrza! Ponadto, możesz zawsze zamówić jakieś akcesorium specjalnie do swojego biokominka. 

Biokominek – cena

Cena takiego sprzętu plasuje się minimum w granicach 2 tys. złotych - w przypadku standardowego biokomika. Jeśli zależy Ci na bardziej wyszukanej, szczególnej formie, np. narożnej, musisz przygotować się na wydatek nawet do 10 tys. złotych. Nie warto się jednak zniechęcać, gdyż biokominek stanowi idealną inwestycję! Poza tym wprowadza tajemniczy, szczególny nastrój dopasowany do Twojego wnętrza i Twoich preferencji!

Autor

redakcja epromocyjni.pl