Paznokcie hybrydowe, krok po kroku

Paznokcie hybrydowe

Obecnie manicure hybrydowy zyskuje na popularności. Wybierany coraz częściej przez panie, staje się prawdziwym hitem w salonach kosmetycznych. Jakie są zalety lakierów hybrydowych? Przede wszystkim długo utrzymują się na paznokciach, nawet aż do 3 tygodni. Ponadto lakiery dostępne są w wielu odcieniach, cechują się niezwykłą trwałością, nie odpryskują, nie pojawiają się na nich zarysowania. Co jeszcze warto wiedzieć na temat manicure'u hybrydowego? Oto 6 najistotniejszych faktów.

Co to jest manicure hybrydowy?

Większość kobiet nie jest zadowolona ze swojego zwykłego lakieru, który szybko się wykrusza. Pragną mieć zadbane dłonie i stopy, ale nie zawsze pozwala im na to czas. Dzięki lakierom hybrydowym można temu zaradzić – są one niezwykle wytrzymałe, podobnie jak lakiery żelowe, ale nakłada się je podobnie jak zwykłe lakiery. Różnica tkwi w konieczności utwardzania kolejnych warstw hybrydy za pomocą lampy LED lub UV.  

Manicure hybrydowy - trwałość

Manicure hybrydowy to przede wszystkim trwałość – to właśnie ta cecha spowodowała wzrost zainteresowania lakierami hybrydowymi. Mając lakier hybrydowy, można bez przeszkód wykonywać prace domowe czy inne czynności, a wygląd paznokci nie zmieni się minimum przez dwa tygodnie. Manicure hybrydowy jest także coraz częściej stosowany przez kobiety lubiące aktywność fizyczną. Dzięki hybrydom nie trzeba codziennie zajmować się poprawieniem swojego manicure'u, co ostatecznie przekłada się na sporą oszczędność czasu. Lakier hybrydowy nakłada się raz na 3 tygodnie – tylko w nielicznych przypadkach trzeba wykonywać malowanie częściej.

Trwały lakier do paznokci

Lakiery hybrydowe - kolory

Kolorystyka lakierów hybrydowych jest niemal nieograniczona – każda kobieta znajdzie barwę odpowiednią dla siebie. Dostępna paleta kolorów lakierów Semilac zawiera wszystkie odcienie, zarówno te klasyczne, jak i te nieco bardziej wyszukane i niekonwencjonalne.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Nakładanie lakieru hybrydowego jest nieco bardziej wymagające niż w przypadku malowania lakierem zwykłym. Związane jest to z tym, że należy nałożyć kilka warstw, które musimy następnie utwardzić. Aby wykonać manicure hybrydowy będzie nam potrzebna: specjalistyczna lampa UV lub LED, patyczek do odsuwania skórek, baza pod lakier, hybryda oraz tzw. top, który wykańcza całość. Jak zatem krok po kroku wykonać manicure hybrydowy? Po pierwsze musimy paznokcie opiłować oraz odsunąć skorki, następnie nakładamy bazę i utwardzamy z wykorzystaniem lampy. Kolejny krok to dwukrotne nałożenie lakieru hybrydowego – każdą warstwę także osobno utwardzamy. Na koniec stosujemy top – dzięki niemu lakier będzie się błyszczał i nabierze trwałości. Top także należy utwardzić. Ostatni etap to odtłuszczenie paznokci.

Paznokcie hybrydowe – można je wykonać i w domu, i w salonie

Wiele pań decyduje się na manicure hybrydowy w specjalnym, zaufanym salonie kosmetycznym. To bardzo wygodne rozwiązanie. Jednak niektóre kobiety wolą wykonywać zabieg samodzielnie. Obecnie można zakupić lampy i inne akcesoria - w tym sam lakier hybrydowy, bazę, cleaner, top, odpowiedni zmywacz do paznokci, patyczki czy płatki bezpyłowe - za rozsądne ceny. We wszystkie produkty z łatwością można się zaopatrzyć w sklepie internetowym.

Paznokcie hybrydowe

Co więcej w Internecie można znaleźć mnóstwo informacji na temat hybryd. Wśród autorów postów w tej tematyce prym wiodą blogerki oraz specjaliści pracujący dla znanych i cenionych firm kosmetycznych. Zawsze warto przejrzeć filmiki na portalu YouTube lub zgłębić kilka tutoriali internetowych zanim zdecydujemy się na samodzielne wykonanie manicure'u hybrydowego.

Jak zdjąć manicure hybrydowy?

Wiemy już, jak nałożyć lakier hybrydowy – a co w przypadku, gdy chcemy go zdjąć? Przede wszystkim należy mieć świadomość, że tego rodzaju lakieru nie usuniemy standardowym zmywaczem do paznokci. Aby zlikwidować lakier hybrydowy, najpierw należy umyć i dokładnie wysuszyć dłonie. Następnie konieczne jest spiłowanie wierzchniej warstwy lakieru. Kolejny krok to przyłożenie do paznokci płatka bezpyłowego ze specjalnym zmywaczem – nosi on nazwę remover – i owinięcie palców folią. Taki „okład” trzymamy na dłoniach około 10 minut, następnie usuwamy go i jeśli na paznokciach pozostały resztki lakieru – pozbywamy się ich patyczkiem (tzw. striper).  

Lakier hybrydowy ma wiele zalet, do których zaliczyć można: trwałość, łatwość nakładania i usuwania, bogaty wybór kolorów, a także naturalny wygląd. Kobiety, które zdecydowały się zastosować na swoich paznokciach lakier hybrydowy, najczęściej nie chcą już wracać do zwykłych lakierów. To prawdziwy przebój tego sezonu.

Kategorie: Promocje dla Mamy,

Autor

redakcja epromocyjni.pl