Najpopularniejsze gadżety, które ułatwią życie młodym rodzicom

Narodziny dziecka to zawsze bardzo szczególny moment dla wszystkich rodziców. Nie dziwi więc fakt, że każdy człowiek chce jak najlepiej przygotować się do tego wydarzenia i od razu otoczyć swoje potomstwo doskonałą opieką. Warto zapoznać się z ciekawymi gadżetami, które - nawet jeśli są dość małe i niezauważalne - mogą znacznie ułatwić życie każdemu młodemu rodzicowi.

Monitor oddechu dziecka

Syndrom nagłej śmierci niemowląt nie jest niestety mitem, jak niektórzy uważają. Śmierć niemowlęcia spowodowana nagłym bezdechem może przytrafić się każdemu dziecku. Dziecko nie ma jeszcze dobrze rozwiniętego układu oddechowego, dlatego rodzice muszą regularnie sprawdzać, czy dziecko nagle nie przestało oddychać. Monitor bezdechu to idealne rozwiązanie, które znacznie zwiększy bezpieczeństwo dziecka. Dziecko podłączone do takiego urządzenia jest stale monitorowane, w przypadku wystąpienia bezdechu natychmiast uruchamiany jest głośny alarm. Droższe modele wyposażone są również w kamerę i elektroniczną nianię.opolczyk

Organizer na pieluchy i kosmetyki

Każdy młody rodzic wie, jak łatwo jest się pogubić wśród wszystkich akcesoriów do pielęgnacji dziecka. Ubrania, pieluszki, kosmetyki, zabawki - wszystko często miesza się w jednym miejscu i sprawia wiele problemów. Taki prosty organizer można powiesić w dowolnym miejscu, aby mieć wszystkie te przedmioty zawsze pod ręką.

Nawilżacz

Mając małe dziecko, musisz zwrócić szczególną uwagę na to, aby powietrze, w którym przebywa było odpowiednio nawilżone. Jeśli wilgotność powietrza spadnie poniżej pewnego poziomu - zazwyczaj 30% - dziecko może być narażone na wiele problemów zdrowotnych. Skutkiem tego mogą być problemy skórne, trudności z oddychaniem lub łzawienie oczu. Jest to szczególnie uciążliwe zimą, kiedy w powietrzu brakuje wilgoci. Dobry nawilżacz powietrza rozwiązuje te problemy.

Podgrzewacz do butelek

Istnieje wiele prostych, domowych sposobów na podgrzewanie butelek z mlekiem dziecka. Warto jednak zauważyć, że większość z nich to metody dość nieefektywne. Po pierwsze, zawartość butelki jest podgrzewana tak nierównomiernie. Łatwo jest również podgrzać mleko do zbyt wysokiej temperatury, co z kolei ma zły wpływ na jego wartość odżywczą. Wiele osób podgrzewa mleko w mikrofalówce, co również nie jest dobrym pomysłem - urządzenie to poważnie uszkadza mleko i pozbawia je cennych składników odżywczych. Podgrzewacz do butelek jest więc o wiele bardziej praktycznym i przede wszystkim bezpieczniejszym rozwiązaniem dla Twojego dziecka. Cała zawartość butelki jest podgrzewana równomiernie i możemy łatwo kontrolować temperaturę. Niektóre modele posiadają również funkcję sterylizacji, która jest przydatna do dokładnego czyszczenia smoczków i butelek.

Termometr do kąpieli

Bardzo ważna jest odpowiednia temperatura kąpieli dziecka. Niemowlęta mają szczególnie wrażliwą skórę, więc jeśli nie będziesz ostrożna, możesz sprawić dziecku wiele bólu. Taki termometr jest również bardzo praktycznym rozwiązaniem. Możemy na bieżąco kontrolować temperaturę wody w wannie, dzięki czemu nie będziemy tracić czasu na jej ewentualne schładzanie.

Waga dla noworodków i niemowląt

Ciągłe sprawdzanie wagi dziecka nie jest zwykłym kaprysem rodzica. Jest to niezwykle ważny wskaźnik, który mówi wiele o tym, czy nasze dziecko rozwija się prawidłowo. Jest to również przydatne do monitorowania, czy dziecko zjadło wystarczającą ilość mleka matki. Zwykłe wagi mogą być tu jednak niedokładne, dlatego warto zainwestować w model zaprojektowany specjalnie dla maluchów.

 

kąpiel dla dziecka

Kąpiel niemowląt

Zmiana przewijaka dla dziecka może być dość trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli nasza pociecha nieszczególnie lubi tę czynność. Przewijak dla niemowląt z wanienką to pozornie prosty gadżet, który może znacznie ułatwić to zadanie. Dzięki niemu można przewinąć dziecko zaraz po kąpieli, co daje nam duży komfort.

Kategorie: Promocje dla Dziecka,

Autor

redakcja epromocyjni.pl