Kupujemy pierwszy rower dla dziecka

Jak dobrać rower dla dziecka?

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się przede wszystkim rowerki biegowe, na których od ziemi odpycha się nogami. Na pierwszy rzut oka mogą one jednak nieco przypominać po prostu hulajnogę z dodatkowym siodełkiem. Taki rowerek to jednak doskonała propozycja dla małych dzieci. Na takim rowerze łatwo się można bowiem nauczyć utrzymywać równowagę. Poza tym jest to urządzenie lekkie i łatwe w obsłudze. Gdy dziecko się rozpędzi nie będzie mieć też większego problemu ze ściągnięciem nóg z pedałów podczas zatrzymywania się. Rower biegowy ma jeszcze jedną kluczową zaletę, a mianowicie hamulce ma formę klamki na kierownicy, tak jak w normalnych rowerach. Dlatego już przy kupnie dorosłego modelu dziecko będzie potrafiło hamować. Biegówka jest więc jak najbardziej warta rozważenia.

Wygodny rower dla dziecka

Wygodny rower

Przede wszystkim rower powinien być wygodny i komfortowy. Musi zapewniać dziecku taką pozycję, aby nie dochodziło do skrzywienia się pleców. Lepiej jest więc zrezygnować z dość obłej wyścigówki, która wymusza mocne pochylenie sylwetki an rzecz klasycznego roweru, na którym dziecko będzie przyjmowało odpowiednią pozycję.

Rower dla dziecka - 16 cali? 20 cali?

Warto pamiętać, że rower dopasowuje się nie do wieku dziecka, ale do jego wzrostu. Kupując rower na zimę trzeba więc pamiętać, że zanim dziecko za nim będzie jeździć minie kilka dobrych miesięcy. Najlepiej więc jest zaraz po zakupie pojazdu dopasować go do dziecka poprzez wyregulowanie wysokości siedzenia i nie tylko. W klasycznym rowerze dziecięcym ważna jest również wielkość kół. Dobiera się ją odpowiednio do wzrostu malucha. W rowerkach biegowych znaczenie ma tez długość nóg dziecka mierzona w butach. Dziecko siedząc na siodełku musi bowiem móc położyć całe stopy na podłodze. Wysokość siodełka dobierana jest także odpowiednio do tego parametru, najlepiej w opcji minimum.

Rower dziecięcy

Drewniany rower?

W ostatnim czasie popularność zyskały rowery ekologiczne, produkowane z drewna. W sklepach spotkać można również rowery niemal w całości plastikowe czy te z metalową ramą. Czy ma to znaczenie? Materiał w zasadzie to kwestia gustu oraz wagi roweru. Jednak większe znaczenie mają opony. W przypadku pierwszego rowerka wcale nie trzeba wybierać modelu z oponami. Podczas jazdy po leśnych ścieżkach czy chodnikach pod okiem rodzica w zupełności sprawdzą się koła wykonane z miękkiej i elastycznej pianki.

Kask dla dziecka na rower

Kupując rower dla dziecka nie można oczywiście zapomnieć o dodatkach. Gadżety najpopularniejsze w tym przypadku do koszyczki czy dzwonki różnego rodzaju. Najważniejszy jest jednak kask na głowę. Dziecko w końcu dopiero uczy się jazdy na rowerze i czekają na niego liczne upadki i zderzenia. Bezpieczeństwo malucha jest najważniejsze, a więc kask, niekiedy również ochraniacze na kolana i łokcie są więc obowiązkowe.

Kategorie: Promocje dla Dziecka,

Autor

redakcja epromocyjni.pl