Czy już są dostępne polskie truskawki w Biedronce? I jaka będzie ich cena w tym roku?

Mimo że dopiero rozpoczęły się pierwsze ciepłe i słoneczne dni w tym roku, w Biedronce wiosna już trwa. Około 1200 sklepów w pobliżu centrów dystrybucyjnych w miastach, takich jak Skarbimierz, Kostrzyn, Kraków, Sosnowiec, Ruda Śląska i Warszawa, otrzyma pierwsze zbiory polskich truskawek. Jest to początek dostaw, a z każdym tygodniem więcej sklepów będzie miało te karmazynowe owoce. Biedronka jako pierwsza sieć w Polsce wprowadziła je do sprzedaży tak wcześnie.

"Jestem zadowolony, że dzięki świetnej współpracy z lokalnymi, mniejszymi gospodarstwami możemy już w pierwszej połowie kwietnia oferować polskie truskawki w sklepach Biedronka. To pokazuje, że współpraca z mniejszymi, rodzinymi gospodarstwami przynosi realne korzyści zarówno dla uprawiających owoce, jak i dla tych, którzy czekają na ich zakup w naszych sklepach" - mówi Damian Wojewódzki, kupiec regionalny owoców i warzyw w sieci Biedronka. W sklepach Biedronka pojawi się odmiana truskawek malling centenary, pochodząca z dwóch polskich upraw. Jest to odmiana o pięknych, dużych owocach o doskonałym smaku i wyrazistej czerwonej barwie. Znawcy nazywają ją czasem "miss truskawek", ponieważ jest to księżniczka wśród deserowych truskawek.

"Od 2021 roku współpracuję z Biedronką i stopniowo rozwijamy naszą współpracę. Jestem szczęśliwy, że to moje truskawki są najwcześniej dostępne w sklepach. To miłe widzieć, jak owoce kilkumiesięcznej pracy teraz mogą cieszyć klientów, dla których to prawdziwy początek wiosny" - mówi Jarosław Radola, którego truskawki z upraw w okolicach Blizanowa koło Kalisza właśnie trafiły do sklepów sieci Biedronka.

W Biedronce truskawki kosztują 40 zł za kilogram

Produkt będzie dostępny w niektórych sklepach sieci za 9,99 zł za opakowanie 250g. W kolejnych tygodniach pojawią się większe opakowania i pięknie wyglądające łubianki. Podczas szczytu sezonu Biedronka wraz z lokalnymi rolnikami dostarczy świeże truskawki bezpośrednio do sklepów, aby klienci mogli kupić produkt tuż po zerwaniu z krzaka.

Pierwsze polskie truskawki pojawiły się już w sklepach sieci Biedronka. Jakie będą ich ceny w tym sezonie?

Jednym z głównych celów strategii Biedronki jest wspieranie lokalnych producentów i kupowanie jak najwięcej polskich owoców i warzyw od polskich rolników. Sieć ma specjalne stanowiska dla kupców lokalnych, którzy aktywnie poszukują mniejszych, rodzinnych gospodarstw rolnych i zachęcają je do współpracy z Biedronką. Do końca 2022 roku Biedronka podpisała ponad 250 umów z niewielkimi gospodarstwami rodzinnymi, które dostarczyły do sieci ponad 120 rodzajów owoców i warzyw o łącznej wadze 85 tysięcy ton.

 

Autor

redakcja epromocyjni.pl