Podstawowe narzędzia do domu

Jakie narzędzia do domu?

Standardowy komplet narzędziowy zazwyczaj składa się z tych samych elementów. Nie ma przy tym dużego znaczenia doświadczenie osób korzystających z tych narzędzi, bowiem może używać ich praktycznie każdy. W zestawieniu tym znajdą się więc akcesoria narzędziowe, które nie sprawią większych problemów z obsługą.

Młotek

Jest całkowicie niezbędny jeżeli chodzi o przeprowadzenie drobnych napraw w domu. Najlepsze są niewielkie młotki, ważące około 200 gramów, ważne jest natomiast to, by trzymało się je solidnie, a uchwyt był antypoślizgowy. Istotne jest także to, by obuch nie był jedynie nasadzany na trzonek, a stanowił z nim jedną całość. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie najlepsze i najbardziej wytrzymałe.

Metrówka

Jest niezbędna, gdy mamy zamiar chociażby dokonać pewnego przemeblowania, czy też na przykład pomierzyć długość kabli lub innych materiałów. Oczywiście, metrówki występują w różnych długościach, zdecydowanie najwygodniejsze w użyciu są jednak te z taśmą około 5 metrów. W przypadku krótszej może być problem ze zmierzeniem solidnej długości elementów, dłuższa natomiast jest nieco kłopotliwa w użytkowaniu i niezbyt poręczna.

Sprawdź szczegóły dotyczące payback allegro!

Śrubokręt

To narzędzie to absolutna podstawa każdego majsterkowicza i niemal nie da się sobie wyobrazić jakiejkolwiek pracy bez niego. Stale bowiem trzeba przecież coś przykręcać, rozkręcać lub dokręcać i od czynności tych nie ma ucieczki, a użycie innego narzędzia do tego celu byłoby bardzo kłopotliwe. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup całego zestawu śrubokrętów, gdzie znajdą się takie o różnych końcówkach i wielkościach. Można nimi wykonać cały szereg rozmaitych prac.

Klucze

Klucze różnego typu to także akcesoria, bez których raczej ciężko będzie się obyć. Warto jest mieć więc w swoim domowym warsztacie ich różne warianty. Chodzi tu zarówno o klucze nastawne, jak i płaskie, czy też oczkowe. Podobnie jak w przypadku śrubokrętów, również tutaj polecany jest zakup całego zestawu kluczy, który zaspokoi praktycznie wszystkie nasze potrzeby. Niektóre zestawy są zresztą tak bogate, że zawierają w sobie zarówno różne klucze, jak i dodatkowo śrubokręty.

brendi kod rabatowy

Kombinerki

Za ich pomocą można zrobić w domu naprawdę wiele, poczynając od drobnych spraw typu przecięcie drutu czy też ściągnięcie z niego izolacji, aż po odkręcanie zastanych śrub czy też wyginanie różnych elementów. Jeżeli kupujemy kombinerki, zainteresujmy się takim modelem, który przede wszystkim bardzo dobrze leży w dłoni i wygodnie się go trzyma. Trzeba bowiem pamiętać, że wykorzystanie kombinerek często oznacza użycie siły, muszą więc one dawać pewny i solidny uchwyt. Dobrze było by także, by wyposażone one były w ochronę izolacyjną przeciwko przepięciom, jeżeli mamy zamiar wykonywać jakieś prace pod napięciem. Lepsze narzędzia oferują ochronę nawet do 500 V i zawsze jest to zaznaczone na samych kombinerkach.

Wkrętarka

Choć jest to dość profesjonalne narzędzie, to jednak ma szerokie zastosowanie. Każdy majsterkowicz i złota rączka z pewnością docenią jej walory, które uwidaczniają się na przykład podczas łatwego i szybkiego skręcania mebli. Jeżeli interesuje nas wyłącznie amatorskie użycie wkrętarki, to z powodzeniem wystarczy nam podstawowy model, który jest zasilany poprzez wbudowany akumulator.

Wiertarka

To urządzenie z pewnością przyda się podczas wszelkich remontów czy też wykończeń. Najlepsze są modele z udarem, dzięki nim możemy bowiem bezpiecznie wiercić nawet w grubych ścianach. W przypadku wiertarek dużą rolę odgrywa producent i tutaj nie warto jest oszczędzać, a zdecydować się na urządzenie renomowanej marki. Mowa tu chociażby o takich firmach jak Makita, Skil, Black&Decker czy Bosch. Jeżeli zakupimy którąś z nich, to na pewno będziemy zadowoleni, a sprzęt posłuży nam długo. Nie ma się też co obawiać tego, że będą to narzędzia drogie - ci producenci bowiem dostosowują swoje wyroby niemal na każdą kieszeń, oferując w sprzedaży zarówno sprzęty o podstawowych jak i bardziej profesjonalnych zastosowaniach.

Poziomica

To akcesorium jest stosunkowo tanie, bo kupimy je nawet za kilkanaście złotych, a często jest wręcz nie do przecenienia. Gdy coś remontujemy bądź budujemy, z pewnością zależy nam na tym, by całość prac była wykonana solidnie i prosto, a poziomica da nam tą pewność i warto się w nią wyposażyć nawet na zapas.

Nóż z wysuwanym ostrzem

Jest kolejnym urządzeniem, które kosztuje niewiele, a jest praktycznie niezastąpione. Takie noże są bardzo ostre i skuteczne i przetniemy nimi niemal wszystko - karton, taśmę, tapetę wykładzinę i tak dalej. Dodatkowo, ich plusem jest to, że zużyte ostrze po prostu odłamujemy po fragmencie i natychmiast cieszymy się nowym.

vivus kod rabatowy

Śrubki

Śrubki zawsze warto gromadzić jest na zapas, nigdy bowiem nie wiemy, kiedy mogą nam się tak naprawdę przydać. Oczywiście, w swoim zestawie narzędziowym trzeba mieć kilka ich typów i najlepiej jest wyposażyć się w te najczęściej używane wielkości i przekroje, a do wszystkiego dorzucić także nakrętki, kołki rozporowe i tak dalej. Wspomniane elementy są bardzo tanie i z pewnością nie zrujnują naszego budżetu.

Jakość czy cena?

Jeżeli potrzebujemy narzędzi jedynie do własnego domu i do podstawowych zastosowań, wcale nie musimy wybierać tych najdroższych. Ceny profesjonalnych narzędzi są zresztą spore i przykładowo zestaw wiertarka plus wkrętarka tego typu może nas kosztować nawet 2000 złotych. Jeżeli chodzi o zestawy mniejszych akcesoriów, jak na przykład klucze czy śrubokręty, to te profesjonalne także będą bardzo drogie. Z pewnością wystarczy więc, gdy po prostu skupimy się na średniej półce cenowo-jakościowej i nie będziemy przepłacać. Nie oznacza to bynajmniej, że jesteśmy skazani na nieznanych producentów - wiele czołowych marek oferuje wszakże także i tańsze narzędzia.

Tanie, dobre narzędzia warsztatowe

Warto natomiast wspomnieć o tym, byśmy nie brnęli w przesadne oszczędności i nie kupowali raczej sprzętu najtańszego. Głównym problemem jest tu bowiem to, że taki sprzęt będzie po prostu nietrwały i po kilku pracach może nam się dosłownie rozpaść w rękach. Idealnym konsensusem wydaje się więc sprzęt ze średniej półki, który posłuży nam dobrych kilkanaście lat w podstawowych zastosowaniach.

Sprawdź  duka promocje

Kategorie: Promocje dla Taty,

Autor

redakcja epromocyjni.pl