Wkrętarka mini – w czym może nam pomóc? Co warto wiedzieć przed zakupem?

Wkrętarka to elektryczne urządzenie mechaniczne służące do wkręcania i wykręcania śrub i wkrętów. Wyposażone jest w wiele wymiennych końcówek (bitów), które znacznie ułatwiają wykonywanie pracy. Narzędzia tego rodzaju są nieocenione na budowach czy w zakładach stolarskich, ale przydają się także w gospodarstwach domowych. Poza tym wykorzystywać je można również doraźnie jako prowizoryczne wiertarki, wystarczy zamontować na wkrętarce narzędzie z chwytem cylindrycznym. W sklepach oprócz dużych wkrętarek, można dostać modele znacznie mniejsze, które są jednak tak samo przydatne i użyteczne. Czym charakteryzują się mini wkrętarki? Jak wybrać najlepszy model? Do czego mogą się przydać? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik!

Mini wkrętarka – przydatna w każdym domu

Duże wkrętarki są narzędziami stosunkowo drogimi, zwykle jest bowiem tak, że cena rośnie wraz z wielkością urządzenia. Miniwkrętarki to oczywiście narzędzia znacznie mniejsze, ale doskonale sprawdzające się w każdym domu czy mieszkaniu. Przydają się także podczas różnego rodzaju wyjazdów. Na wakacyjny wyjazd pod namiot nikt nie weźmie ze sobą dużej wkrętarki czy wiertarki, ale jej mniejszy model już tak. Mini wkrętarka zmieści się w każdym plecaku, a zawsze może się przydać.

Mini wkrętarka – maksimum zalet

Mini wkrętarki pozwalają na mocowanie śrubek i wkrętów w różnego rodzaju materiałach - drewnie i tworzywach drewnopodobnych, tworzywach sztucznych, lekkim betonie czy metalu. Do niektórych modelu mini wkrętarek dołączane są także małe wiertła, które mają służyć do nawiercania powierzchni przed umieszczeniem w niej śrub. Zwykle jednak sprawdzają się równie dobrze jako prowizoryczna wiertarka.

miniwkrętarka bosch

Nowoczesne modele mini wkrętarek posiadają wbudowany akumulator lub zasilane są bateriami. W każdym momencie można je więc naładować, a także zabrać ze sobą w razie potrzeby dodatkowy akumulator. Posłuży on w razie nagłej sytuacji jako zapasowe źródło energii, jeśli poprzednie się wyczerpie. To niezwykle wygodne rozwiązanie, gdyż nie trzeba poszukiwać gniazdka elektrycznego, które nie zawsze zresztą można znaleźć. Poza tym na rynku dostępne są także urządzenia, które rozładowują się bardzo wolno. Są one w stanie wytrzymać nawet 18 miesięcy bez ładowanie. Zalicza się do nich nowoczesne mini wkrętarki z akumulatorami litowo-jonowymi. Obecnie już raczej rzadko spotkać można modele z akumulatorami niklowo-kadmowymi. Osoby, które nie lubią rozwiązania akumulatorowego mogą zdecydować się na mini wkrętarkę z bateriami. Wówczas wystarczy zaopatrzyć się w zapas baterii i nie trzeba się już o nic więcej martwić.

Aby jeszcze bardziej ułatwić pracę zdecydowana większość mini wkrętarek wyposażona jest w diody tworzące tzw. pierścień świetlny. Podświetla one miejsce, w którym wykonany ma zostać wkręt. Ułatwia to pracę przede wszystkim w nocy czy wieczorem, a także w miejscach trudno dostępnych, które są słabiej oświetlone. Poza tym część nowoczesnych modeli posiada dodatkowo latarkę na rękojeści, którą można wykorzystać w sytuacji, gdy same diody okażą się niewystarczające. Na rynku ciekawym rozwiązaniem są również mini wkrętarki wyposażone w ruchome rękojeści. Pozwalają one na wkręcanie śrub i wkrętów pod kątem lub w pozycji prostej. To znaczne ułatwienie, zwłaszcza jeśli prace wykonywane są w miejscach trudnodostępnych i ciasnych. W ten sposób można zaoszczędzić sporo cennego czasu i ułatwić sobie zadanie.

akcesoria do wkrętarki​Mini wkrętarka - przydatne akcesoria

Produkowane w chwili obecnej mini wkrętarki posiadają często jeszcze jedną, bardzo przydatną funkcję, a mianowicie obrotowe uchwyty. Można je ustawić w jednej z kilku pozycji, które są dostępne. Ciekawym rozwiązaniem są też mini wkrętarki z wysuwanym uchwytem magnetycznym, który skutecznie przytrzymuje wkręt na swoim miejscu, dzięki czemu nie trzeba trzymać go w ręce. Zdecydowana większość mini wkrętarek posiada gumowe rękojeści. W ten sposób pozostają one w dłoni stabilnie przez cały czas wykonywania pracy. To również istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa podczas wkręcana. Poza tym takie urządzenie nie ulegnie zniszczeniu nawet po upadku z dużej wysokości.

Wkrętarka – mini, maxi - a może w zestawie?

W sklepach nie brak wielu rodzajów mini wkrętarek. Mogą mieć one większą lub mniejszą moc oraz posiadać różnego rodzaju dodatki, m.in. wyświetlacz, który pokazuje aktualny poziom naładowania akumulatora. W ten sposób już wcześniej wiadomo, kiedy urządzenie przestanie działać. To idealne rozwiązania pozwalające na optymalizację pracy. Podczas wyboru sprzętu warto kierować się swoimi potrzebami oraz oczywiście, możliwościami finansowymi. W sklepach coraz częściej spotkać można gotowe zestawy, które składają się z mini wkrętarek zapakowanych w niewielkie walizeczki. Co wchodzi w ich skład? Zwykle są to przede wszystkim różnego rodzaju bity, których może być od kilku do kilkunastu, ładowarka (oczywiście jeśli mini wkrętarka działa na akumulator), a niekiedy także i zapasowy akumulator. W nieco droższych zestawach znaleźć można również specjalne adaptery, które umożliwiają przeprowadzanie prac pod różnym kątem i w różnych pozycjach.

Kategorie: Promocje dla Taty,

Autor

redakcja epromocyjni.pl