Poradnik zakupowy: Jak prawidłowo dobrać długość nart dla dziecka?

Odpowiedni dobór nart to kluczowa rola w przypadku dziecka, które będzie na deskach stawiać pierwsze swoje kroki, ale również w momencie, gdy dziecko już potrafi jeździć, ale ma coraz większe umiejętności i będzie potrzebować również coraz lepszego sprzętu. Wbrew pozorom wybór nart dla dzieci nie będzie taki prosty jak może się wydawać. Trzeba rzeczywiście potraktować takie zadanie na serio i postarać się o to, by trening wykonać na wysokim poziomie.

Oczywiście trudno oczekiwać, by dziecko było wytrwanym narciarzem. Dlatego tym ważniejsze będzie wybranie odpowiednich nart, by jazda była przyjemnością, dzięki temu dziecko będzie robiło szybkie postępy.

Nie kupuj za długich!

Nie można popełnić błędu i kupić zbyt długich nart, co często będą robić niedoświadczeni rodzice. Nie kupujemy nart na kilka lat. Jazda na takich nartach będzie dla dziecka trudniejsza i przez to również bardziej męcząca. Trudniej dziecku będzie pracować nad umiejętnościami narciarskim przez co będzie mniej frajdy z jazdy na nartach. Na krótkich nartach znacznie łatwiej będzie o postępy. Dlatego najlepiej będzie co roku wymieniać dziecku na nowe w odpowiednim rozmiarze. Czasem będzie można obstawić jedną parę nart na dwa sezony, ale tylko jeśli dziecko nie urosło w międzyczasie zbyt dużo, ani nie zrobiło zbytnich postępów, jeśli chodzi o technikę.

Pierwsze narty do pachy

Dla dzieci poczatkujących idealne będą narty, które sięgają do pachy. Maluchy zaawansowane mogą wybierać deski, które będą sięgać do wysokości ramion. Jeśli ktoś już posiada odpowiednie umiejętności może myśleć o tym, by wybrać dziecku narty, które mają długość nosa.

Wskazówki dla oszczędnych

Mało jest osób, które stać na to, by każdego roku wydawać kilkaset złotych na nowe narty dla dziecka. Dlatego można korzystać z oferty niektórych sklepów, które oferują w przypadku nart dziecięcych specjalne systemy corocznej wymiany nart. Taki system ma między innymi Intersport. Za pierwszą porcję płaci się 399 złotych a potem przez kolejne trzy lata będzie można wymienić narty na większe za 99 złotych. Innym rozwiązaniem jest kupowanie nart w komisie, gdzie można takżę narty sprzedać, gdy maluch już z nich wyrósł. Mamy również takie propozycje, w ramach których będzie można zdecydować się na wynajem nart. To rozwiązanie będzie bardzo atrakcyjne, gdy w sezonie na stoku będzie się spędzać tylko jeden czy dwa tygodnie. Wtedy kupowanie nart nie będzie miało większego sensu, jeśli za rok już będzie trzeba mieć dla dziecka zupełnie nowe większe deski.

Kategorie: Promocje dla Dziecka,

Autor

redakcja epromocyjni.pl